Pozostaw po sobie ślad. Pod najcięższymi obciążeniami. Seria ciągników Ford Trucks oferuje maksymalne osiągi, maksymalne oszczędności oraz mocnego i wygodnego towarzysza dla ekspertów zajmujących się długimi dystansami.

Ford trucks F-Max
Silnik ciężarówki

Odkrywanie źródła mocy: nowy silnik Ecotorq

Silnik Ecotorq, będący sercem serii ciągników Ford Trucks, zaimponuje również swoją naturalną równowagą między osiągami a ekonomią. W porównaniu z poprzednią generacją, silnik Ecotorq następnej generacji i inteligentna aerodynamiczna konstrukcja pomogą zmniejszyć zużycie paliwa.

W długich podróżach liczy się komfort

Seria ciągników Ford Trucks jest równie ambitna pod względem komfortu, jak i mocy i osiągów. Dzięki szerokiej gamie ergonomicznych typów kabin dopasowanych do Twoich potrzeb, przygotuj się na wejście do przytulnej przestrzeni życiowej wewnątrz pojazdu.

Kabina ciężarówki Ford F-Max
Sześć ciężarówek Ford na placu

Technologia

Ford Trucks opracował swoją technologię, układ silnika, konstrukcję nadwozia i wnętrza, oszczędność paliwa, optymalizację emisji, systemy wspomagania kierowcy, procesy testowe i metody analityczne, aby dostarczać najbardziej konkurencyjne produkty.

Automatyczne tryby transmisji

Tryby automatycznej skrzyni biegów Ford Trucks zostały skonfigurowane dla różnych sytuacji. Mogą zapewnić zwiększoną oszczędność paliwa, lepsze osiągi podczas jazdy pod górę i pomóc w manewrowaniu w trudnych sytuacjach.

Wywrotka Ford

System ESP

System ESP w Twoim samochodzie Ford Trucks przychodzi ci z pomocą, gdy warunki drogowe mogą spowodować poślizg pojazdu.

Zwalniacz hydrauliczny

Zwalniacz hydrauliczny Intarder, który jest dostępny jako wyposażenie opcjonalne, spełnia wszystkie oczekiwania dotyczące hamowania o mocy 600 kW. W tak trudnych warunkach, jak zjeżdżanie ze wzniesienia z ładunkiem, zapobiega niepotrzebnemu używaniu hamulców głównych i zapewnia duże korzyści w postaci wydłużenia żywotności.

System ostrzegania
o opuszczeniu pasa ruchu

Ford Trucks wie, że przewożenie ciężkich ładunków wiąże się z odpowiedzialnością, dlatego zawsze dobrze jest mieć drugą parę oczu.

AWARYJNY UKŁAD HAMULCOWY

System hamowania awaryjnego Ford Trucks włącza się, gdy trzeba gwałtownie zahamować.

Ford F-Max
Tablica rozdzielcza Ford - podróż i paliwo

KOMPUTER PODRÓŻY

Wyświetla wszystkie dane dotyczące podróży, takie jak przejechany dystans i średnie zużycie paliwa.

WSKAŹNIK OBCIĄŻENIA OSI

Zapobiega nadmiernemu i nieprawidłowemu załadowaniu poprzez wyświetlanie stanu obciążenia tylnej osi.

Tablica rozdzielcza Ford - informacje o ciężarówce
Tablica rozdzielcza Ford - wspomaganie jazdy

OCENA STEROWNIKA

Analizuje i ocenia styl jazdy na podstawie takich kryteriów, jak hamowanie i przyspieszenie podczas podróży, udostępnia ekran z zaleceniami, aby poprawić jazdę, jeśli zostanie aktywowany.

System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)

Czujniki zbierają informacje o temperaturze i ciśnieniu dla każdej opony. Zapewnia idealne ciśnienie w oponach dla bezpieczeństwa i oszczędności paliwa. Wyświetla wartości czujnika na ekranie wyświetlacza.

Tablica rozdzielcza Ford - informacje o ciśnieniach opon
Tablica rozdzielcza Ford - konserwacja

INTELIGENTNA KONSERWACJA

Inteligentna funkcja konserwacji pokazuje żywotność oleju w pojeździe.