Serwis Pojazdów Osobowych i Ciężarowych

Nasz zespół składa się z doświadczonych mechaników, elektryków, wulkanizatorów, specjalistów i pasjonatów swojego zawodu – gwarantujemy wysoką jakość usług i miłą obsługę. Dysponujemy trzema stanowiskami do napraw samochodów osobowych oraz ośmioma stanowiskami do napraw samochodów ciężarowych. Współpracujemy również z podwykonawcami w zakresie regeneracji jak również pomagamy naszym klientom w każdej, nawet najmniejszej naprawie, a dzięki dostępowi do licznych hurtowni możemy zaoferować naszym klientom części samochodowe na zamówienie. Ponadto doradzamy naszym klientom w sprawach mechaniki samochodowej.

doświadczenie

Warsztat prowadzimy od 2008 roku, posiadamy doświadczenie w transporcie od ponad 20 lat! Przez ten czas zdobywaliśmy doświadczenie uczestnicząc w naprawach tysięcy samochodów różnych marek od setek zadowolonych klientów!

nowoczesność

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i nowoczesnymi narzędziami wspomagającymi pracę naszego warsztatu. Dzięki komputerom diagnostycznym jesteśmy w stanie wykryć najmniejszą usterkę w większości samochodów jeżdżących po polskich drogach.

jakość

Świadczymy usługi z dbałością o każdy szczegół i zadowolenie naszych klientów. Najważniejsze jest dla nas zapewnienie niezawodności i bezpieczeństwa obsługiwanych przez nas pojazdów.

Nasze usługi

Profesjonalna mechanika pojazdowa

Wszystkie samochody wymagają napraw eksploatacyjnych. Dostęp do profesjonalnego serwisu pojazdów ciężarowych oraz do oryginalnych części zamiennych jest kluczowy dla większości klientów decydujących się na zakup samochodu. Świadczymy usługi serwisowe wszystkich pojazdów marki Ford. Oferujemy serwis samochodów ciężarowych dla firm i osób prywatnych.

Nasz warsztat jest w pełni wyposażony w odpowiednie narzędzia. Zapewniamy stały dostęp do części zamiennych. Dzięki temu możemy pomóc wielu klientom praktycznie natychmiast. Nasz mechanik samochodowy zapewnia profesjonalne usługi w zakresie serwisowania i naprawy samochodów, a także pomoc w razie jakichkolwiek niejasności.

Wiemy, że to ludzie tworzą firmę, więc zbudowaliśmy zespół, który w pełni angażuje się w swoją pracę. Wykonujemy usługi terminowo oraz niezawodnie. Zajmujemy się nie tylko ciężarówkami, lecz także serwisem samochodów osobowych. Wymieniamy zużyte elementy i przygotowujemy auta do przeglądów. Zamawiamy brakujące części oraz instruujemy klientów, jak dbać o swój samochód w przyszłości. W naszym serwisie pojazdów osobowych stawiamy na oryginalne części i zamienniki wysokiej jakości.

Specjalizujemy się również w kompleksowych naprawach powypadkowych. Mechanika pojazdowa w naszym wykonaniu to gwarancja szybkiego i sprawnego działania, a także użycia oryginalnych części prosto od producenta. Zdiagnozujemy usterkę w Twoim pojeździe, a następnie zajmiemy się jej usunięciem. Zapraszamy do kontaktu.

Car icon

SERWIS POJAZDÓW OSOBOWYCH

Dysponujemy rozbudowanym i nowoczesnym wyposażeniem, które pozwala na precyzyjną diagnostykę pracy pojazdu pod różnym kątem. Jeśli przyjeżdżasz do nas z jakimkolwiek problemem, znajdziemy jego źródło, a następnie usuniemy, przywracając samochód do sprawności. Pozostajemy do Twojej dyspozycji w takich kwestiach jak m.in.:

  • niewłaściwa praca silnika,
  • serwis eksploatacyjny,
  • zepsuta lub niepoprawnie działająca klimatyzacja,
  • usterki w zawieszeniu,
  • sezonowa wymiana opon
  • przebite opony

SERWIS POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

Jesteśmy autoryzowanym serwisem Ford Trucks w Polsce. Jako Autoryzowany Serwis oferujemy Państwu pełen profesjonalizm w zakresie usług warsztatowych pojazdów ciężarowych. Oprócz pakietu serwisowego naprawiamy wszystkie pojazdy ciężarowe. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie i zaplecze magazynowe zapewniamy Państwu szybką i solidną naprawę samochodu przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Dla stałych Klientów zapewniamy atrakcyjne systemy rabatowe oraz korzystne terminy płatności. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno części oryginalne jak i zamienniki. W ramach likwidacji szkód komunikacyjnych współpracujemy ze wszystkimi firmami ubezpieczeniowymi.

Truck icon
Diagnostyka

DIAGNOSTYKA

Zdecydowana większość samochodów obecnych na rynku posiada komputer sterujący. Czasem jest to prosty układ, a czasem wiele zaawansowanych jednostek obsługujących oddzielne systemy elektroniczne. W każdym przypadku „komputer” samochodu jest jego „mózgiem”. Dzięki komputerowi kierowca dowiaduje się z poziomu deski rozdzielczej o konieczności uzupełnienia płynu lub o wystąpieniu poważniejszej usterki oznaczonej popularną ikoną „check engine”. Diagnostyka komputerowa to połączenie się z mózgiem samochodu, celem odczytania parametrów pracy lub identyfikacji usterek.

Akumulator jest podstawą funkcjonowania dzisiejszego samochodu. Zanim opracowano jego zastosowanie w motoryzacji, kierowca musiał posiadać wiedzę oraz siłę do manualnego zakręcenia korbą rozruchową… Na szczęście te czasy są już dawno za nami. W najprostszych samochodach głównym zadaniem akumulatora jest zapewnienie możliwości włączenia silnika oraz zmagazynowania i przeniesienia energii niezbędnej np. przy użyciu świateł mijania. W zaawansowanych samochodach dzięki m.in. akumulatorowi kierowca może zdalnie ustawić ogrzewanie wnętrza pojazdu czy zweryfikować monitoring za pomocą kamer dookoła pojazdu. Gdyby nie sprawny akumulator, niemożliwe byłoby korzystanie z kluczyków zbliżeniowych, czy z systemu start-stop pomagającego przy redukcji emisji spalin w miejskich korkach.

Akumulator jest podstawą sprawnego funkcjonowania całego pojazdu – niezależnie od jego skomplikowania. Dlatego warto weryfikować jego stan regularnie, przy każdej wizycie w warsztacie.

DIAGNOSTYKA I WYMIANA AKUMULATORÓW

Akumulator
Side icon

SERWIS BLACHARSKO LAKIERNICZY

Wykonujemy wszelkie możliwe prace blacharskie i lakiernicze, w wysokim standardzie przy umiarkowanych cenach. Przyjmujemy samochody zarówno po małych kolizjach jak i poważnych wypadkach. Naprawiamy auta zarówno z segmentów aut miejskich jak i samochodów premium.

SERWIS OGUMIENIA

Niezależnie od mocy silnika, stopnia zaawansowania asystentów elektronicznych, czy potężnej wydajności układu hamulcowego, to właśnie opony pozostają jedynym elementem zapewniającym styk samochodu z asfaltem. Zima, śnieg, oblodzona nawierzchnia, zła widoczność. Hamując w takich warunkach na letnich oponach przy szybkości 100 km/godz., według niemieckiego ADAC droga hamowania jest wydłużona o minimum 16 m. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego 92 proc. kierowców twierdzi, że zmienia opony w zależności od pory roku.

Kiedy wymieniać opony? Jak ocenić stan ogumienia? Jak je przechowywać? Odpowiedzi na te pytania powinien znać każdy kierowca.

Opony
Geometria

ZBIEŻNOŚĆ I GEOMETRIA

Samochód z poprawnie ustawioną zbieżnością i geometrią generuje niższe zużycie paliwa, opon oraz elementów układu kierowniczego i zawieszenia. Przede wszystkim poprawnie ustawiona geometria podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Geometrię kół ustawia się w wyspecjalizowanych warsztatach. Niezbędny do tego jest dedykowany i skomplikowany w obsłudze sprzęt, którego ustawienie mierzone jest z wysoką dokładnością, często za pomocą wiązki laserowej.

Poprawne ustawienie geometrii może być niemożliwe przez nadmierne luzy zawieszenia wywołane zużyciem silentblocków wahacza (metalowo-gumowe elementy tłumiące) lub zużyciem sworzni wahaczy czy drążków kierowniczych i końcówek drążków kierowniczych. Znaczne odkształcenie elementów (np. po wjechaniu w dziurę lub po kolizji) może skutkować tak wysokim stopniem błędu geometrii, że nie uda się jej skorygować w zakresie fabrycznej regulacji.

SERWIS KLIMATYZACJI

Kontrolę układu klimatyzacji wraz z ewentualnym uzupełnieniem czynnika i serwisem powinno przeprowadzać się raz do roku. Po długim okresie nieużywania klimatyzacji, w układzie może pojawić się wilgoć i nieprzyjemne zapachy spowodowane zagrzybieniem. To odpowiednia, a wręcz niezbędna okazja do kontroli układu. W skrajnych przypadkach zaniechanie regularnego serwisu może skutkować poważnymi i kosztownymi awariami podzespołów układu. Brzydki zapach nie jest jedynym powodem do przeprowadzenia serwisu, a przynajmniej odgrzybiania klimatyzacji. Nieprzyjemne zapachy powodowane są przez zagrzybienie. Obecność grzybów w powietrzu cyrkulującym w kabinie negatywnie wpływa na drogi oddechowe osób podróżujących samochodem. Grzyby mogą wywołać alergie czy nieprzyjemne samopoczucie, a w najgorszym przypadku zakażenia dróg oddechowych.

Klimatyzacja
HIAB logo

AUTORYZOWANY SERWIS MARKI HIAB

Jesteśmy autoryzowanym serwisem marki HIAB – żurawie przeładunkowe, EFFER – żurawie przeładunkowe, MULTILIFT – urządzenia hakowe, MOFFETT – podwieszane wózki widłowe, ZEPRO – platformy załadunkowe, JONSERED – żurawie leśne, LOGLIFT – żurawie leśne. Wykonujemy wszelkie usługi serwisowe dla wyżej wymienionych urządzeń.

Naprawy powypadkowe

Szybko realizujemy naprawy finansowane zarówno ze środków Klienta, jak i przez ubezpieczycieli. Gwarantujemy najwyższą jakość i trwałość prac blacharsko-lakierniczych. Stosujemy technologie producentów. Uzupełniamy pokrywy cynkowe blachy i nakładamy kilka warstw podkładów. Z konkurencją rywalizujemy nie tylko jakością, ale też cenami. Są atrakcyjne dzięki sprawności i doświadczeniu zespołu. Na życzenie Klienta sprowadzamy części oryginalne lub zamienniki.

Zaplecze techniczne umożliwia naprawy samochodów osobowych oraz ciężarowych.

Współpracujemy z towarzystwami ubezpieczeniowi w zakresie bezgotówkowych napraw:

Należymy do sieci Q service

Q Service logo
Q Service & Castrol

Jako Marcotrans należymy do Q Service Castrol – sieci niezależnych warsztatów samochodowych. Zobowiązani jesteśmy do:

  • szybkiego serwisu
  • pewnego odbioru
  • gwarancji jakości

Q Service Castrol to sieć tworzona przez niezależne warsztaty samochodowe skupione wokół wspólnych standardów. Warsztaty wyróżniają się jednolitym oznakowaniem, profesjonalizmem usług oraz troską o najwyższy komfort i standard obsługi klienta.

Q Service

Nasi Partnerzy Technologiczni

W swojej pracy wybieramy wyłącznie sprawdzonych dostawców z wieloletnim doświadczeniem. Staramy się również dopasować do potrzeb i możliwości naszego Klienta.

Castrol logo
Continental logo
Lemforder logo
Ate logo
VARTA logo
Semperit logo
Aftermarket logo
TRW logo

Wynajem i samochód zastępczy

Na czas naprawy swojego samochodu, możesz wypożyczyć samochód od nas.
Siedziba marcotrans
Samochody marcotrans