Klimatyzacja jest jednym z podstawowych układów zapewniających przyjemny chłód w samochodzie. System ten osusza również powietrze. Wymogiem sprawnie działającego układu są systematyczne przeglądy, przynajmniej raz w roku. Analiza stanu klimatyzacji samochodowej to podstawa podczas przeglądu przeprowadzanego w naszym warsztacie. Doświadczony pracownik podłącza układ do specjalnego urządzenia i bada wszelkie nieszczelności oraz odchylenia od normy. W razie usterek wykonuje niezbędne naprawy.

Kompleksowy serwis klimatyzacji polega na sprawdzeniu poprawności działania układu oraz kilku innych czynnościach:

  • wymianie czynnika chłodzącego,
  • wymianie filtra osuszacza,
  • odgrzybianiu i wymianie filtra kabinowego,
  • sprawdzeniu układu klimatyzacji pod kątem wydajności,
  • przeprowadzeniu testu elektroniki pokładowej w nowszych pojazdach.

Przegląd klimatyzacji zwykle nie trwa długo. W przypadku nieszczelności układu lub awarii jednego z jego elementów może się jednak przedłużyć. Wraz z wymianą czynnika chłodzącego uzupełniamy również olej, który służy głównie do smarowania sprężarki klimatyzacji.

Wykonujemy pełen serwis klimatyzacji, gdy układ wymaga całkowitej wymiany płynu roboczego i czyszczenia instalacji. W zależności od wieku samochodu osobowego lub ciężarowego nasi wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy wiedzą, jakim czynnikiem chłodzącym należy wypełnić układ. Gwarantujemy szybką realizację zlecenia. Regularne i dokładne sprawdzanie stanu klimatyzacji daje kierowcy pewność, że działa ona poprawnie i jest bezpieczna.