Ustawienie zbieżności kół w samochodzie osobowym i ciężarowym to jeden z podstawowych parametrów geometrii zawieszenia. Wpływa on na zużycie opon i paliwa oraz na przyczepność i jakość prowadzenia pojazdu. Aby bezpiecznie poruszać się autem, warto skorzystać z profesjonalnych usług. Istnieją zasady określające, w jaki sposób należy ustawić koła w zależności od typu układu napędowego. Dobierzemy zbieżność i geometrię w każdym pojeździe.

Parametry geometrii kół powinny być stałe i nie zmieniać się w czasie użytkowania auta. Na ustawienie zbieżności wpływać może zużycie elementów metalowo-gumowych w zawieszeniu oraz elementów układu kierowniczego. Samochód, który ma źle ustawioną zbieżność kół, może ściągać na jedną stronę i stać się mniej komfortowy podczas jazdy. Pojawia się też nierównomierne zużycie opon. Warto więc sprawdzić zbieżność i geometrię w naszym warsztacie, gdy zauważysz jakąkolwiek zmianę dotyczącą prowadzenia pojazdu.

Geometrię i zbieżność trzeba ustawić także po bardziej rozległych pracach serwisowych, jak np. naprawy powypadkowe. Wynika to z ingerencji w wymieniane podzespoły, zwłaszcza jeśli wchodzą w skład układu kierowniczego. Samodzielne ustawienie zbieżności i geometrii pojazdu jest praktycznie niemożliwe. W naszym warsztacie dokonujemy pomiarów i korekt z użyciem profesjonalnych narzędzi. Jeżeli uzyskane wyniki nie mieszczą się w normach, często sama regulacja nie wystarczy. Zazwyczaj jest to objaw zużycia lub uszkodzenia innego elementu zawieszenia lub układu kierowniczego. Dlatego nasi pracownicy wykonują również diagnostykę podwozia.